Search
Tek Tıkla Ödeme
Tek Tıkla Ödeme ile sepetten dönme oranını düşürün

Tek Tıkla Ödeme özelliği ile kart bilgileri güvenli ortamda tutulur. Böylece, müşterileriniz her alışverişte kart bilgisi girmek zorunda kalmaz.

Tek Tıkla Ödeme, tokenizasyon sistemiyle çalışır. Kredi kartı ödeme bilgisi saklama için e-ticaret sitesinde yapılan ilk alışverişte girilen kredi kartı bilgileri karşılığında bir token oluşturulur ve iş yerine iletililir. Bu sistem ile, sonraki alışverişlerde kart hamili, kayıtlı kredi kartımla ödemek istiyorum seçeneği ile tek tıkla alışverişini tamamlamış olur.

Kart bilgilerinin güvenliği ve saklanması, girilen kart bilgilerinin güvenliği, Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı (PCI-DSS) denetiminden düzenli olarak geçen ve en üst seviye olan (PCI-DSS Level 1) lisansına Asseco SEE güvenli ortamında sağlanır.

Paratika Sanal POS, 18 yıllık e-ödeme bilgi birikimi olan Asseco SEE’nin uzantısı olarak doğmuştur. E-Ödeme konusunda 13 banka ve 25’000’den fazla üye işyerine hizmet veren Asseco SEE, şimdi Paratika ile sanal POS hizmeti  veriyor.

ParatikLink Size Neler Sağlar?

Sepetten Dönme Oranını Düşürün

Birçok müşteri ödeme sırasında sayfayı terkeder ve bir daha geri dönmez.  Bunun sebebi, ödeme için gerekli olan kart, adres, fatura ve kişisel bilgilerin tek tek girilmesi zorunluluğudur.  Tek Tıkla Ödeme ile sadece bir kez girilen bu bilgiler, bir sonraki alışverişlerde kullanmak üzere sistemde güvenli ortamda saklı tutulur.

Müşterileriniz için Ödeme Kolaylığı Sağlayın

Tokenizasyon sistemiyle çalışan kredi kartı ödeme bilgisi saklama için e-ticaret sitesinde yapılan ilk alışverişte girilen kredi kartı bilgileri karşılığında bir token oluşturulur ve işyerine iletililir.

Sonraki alışverişlerde kart hamili, kayıtlı kredi kartımla ödemek istiyorum seçeneği ile tek tıkla alışverişini tamamlamış olur.

Üye işyeri firma ise daha önce kredi kartına karşılık gelen token ile işlem sorgusunu başlatır ve provizyonu alır.

Müşterilerinize Güvenli Ödeme Sunun

PCI-DSS uyumlu sistemde saklanan kredi kartı bilgileri yerine oluşturulan token siteye iletildiği için kişisel bilgiler paylaşılmadan online ödeme işlemi güvenli, kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.

Tek Tıkla Ödemeye Geçin Rahat Edin

Kredi kartı saklama olarak da bilinen tokenizasyon ile müşterileriniz, kredi kartı ve adres bilgilerini tek sefere mahsus olmak üzere sisteme girer ve bir sonraki işlemde kullanmak üzere kredi kart bilgisinin saklanmasına izin vererek sonraki ödemelerinde yalnızca tek bir kullanıcı adı-şifre girişi ile alışverişi tamamlayabilir.

E-ticaret sitenize entegre edebileceğimiz tek tıkla ödeme hizmetimiz ile müşterilerinizi yoran, ödeme sırasında satın almadan vazgeçiren bilgi girme işleminden kurtulmuş olursunuz.

Paratika’nın en hassas olduğu konulardan birisi de, veri güvenliği ve kişisel bilgilerin korunması olup tüm bilgiler, PCI-DSS sertifikasyonlu ortamda saklanmaktadır.

PARATİKA TEK TIK İLE ÖDEME AVANTAJLARI

PCI-DSS ile veri güvenliği

Kolay ve hızlı online ödeme deneyimi

Kart bilgilerinin PCI-DSS uyumlu ortamda saklanması

Saklanan kart bilgilerinin sonraki ödemelerde kullanımı

Akıllı işlem “switch” özelliği

Özelleştirilebilir güvenli ödeme ve kart ekleme sayfası

Grup bazında kart bilgileri paylaşımı özelliği

3D Secure desteği

Web tabanlı ve mobil uyumlu arayüz

Zengin programlama arayüzü (API) aracılığıyla kolay ve hızlı entegrasyon

Avantajlı komisyon oranları ile siz de hemen satış yapmaya başlayın.