Search
PAZARYERİ
Paratika ile Daha Hızlı, Kolay ve Pratik Ödeme Alın
Marketplace (Pazaryeri) Nedir?

Pazaryeri modelindeki e-ticaret sitesinden hizmet alan son kullanıcı; kredi kartı veya debit kartı ile online ödeme yaptığında işlem tutarı, doğrudan Paratika’nın koruma hesabına geçer.

Paratika, ilgili tutarı kanun kapsamında ve sözleşme hükümleri dahilinde pazaryerinin alması gereken komisyonu ve pazaryerindeki satıcının alması gereken ürün bedelini ilgili oranlarda hesaplara aktarmaktadır.

Bu modelde fonlar BDDK denetimindeki Ödeme Kuruluşu olan Paratika Sanal POS Ödeme Sistemleri tarafından yönetildiği ve koruma hesaplarında tutulup dağıtıldığı için pazaryeri modelindeki e-ticaret siteleri lisans almadan ve zaman kaybetmeden sorunsuz olarak tahsilat işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Paratika İle İşinizi Kolayca Büyütün

Alıcı ile satıcıyı e-ticaret sisteminde bir araya getirerek alıcının pazaryeri e-ticaret sitesinden yapacağı alışveriş sonrası teslim aldığı ürünleri onaylaması ile satış işlemi gerçekleşmiş olur.

Paratika‘nın e-ticaret yazılımı; pazaryeri (marketplace) modelinde çalışan işyerinize, satıcı veya farklı satıcılara ilgili komisyon oranları kesildikten sonra kalan tutarın ilgili hesaplara dağıtımını gerçekleştirir.

Paratika sağladığı servisin yanında sunduğu katma değerli hizmetler ile pazaryerlerinin ödeme alanındaki kart saklama, tekrarlayan ödeme gibi ihtiyaçlarını karşılar, satışlarını artırmalarına katkı sağlar.

Satıcılar adına yapılan tahsilatlar koruma hesaplarında tutulur.

PARATİKA SANAL POS AVANTAJLARI
Avantajlı komisyon oranları ile siz de hemen satış yapmaya başlayın. Ücretler ve tüm komisyon oranları için bizimle iletişime geçiniz.

Tek Panelden Yönetim

Mutabakat Kolaylığı

6 Markanın kredi kartına taksit özelliği

Fraud (sahtecilik) kontrolü

Tek tıkla ödeme kolaylığı

PCI-DSS uyumlu hizmet

Banka kartı ile tahsilat

Satıcı bazında farklı komisyon tanımı

Satışlarınızı artırır

Tek bir teknik entegrasyon

Riskin minimizasyonu

Tekrarlayan ödeme tahsilatı

Dövizli tahsilat

3D Secure desteği

Regülasyonlara uygun ödeme toplamanızı sağlar

Güvenli Ödeme Sayfa hizmeti